JAK UWIEŚĆ KOBIETĘ ZAPACHEM?

JAK UWIEŚĆ KOBIETĘ ZAPACHEM?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zapach odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Przeciętnie nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak często kierujemy się węchem przy ocenie czegoś co nam się podoba lub wręcz przeciwnie – co nas nie pociąga. Według zapachów oceniamy nie tylko perfumy, potrawy czy kwiaty, ale także potencjalnych partnerów. Nic więc dziwnego w tym, że każdemu mężczyźnie czy kobiecie zależy na tym, aby nie tylko dobrze się prezentować w towarzystwie, ale również, żeby jak najładniej pachnieć.

Żeby uwieść kobietę zapachem, każdy mężczyzna powinien przede wszystkim dbać o siebie. Mowa tutaj o regularnym korzystaniu z prysznica czy kąpieli (niestety wciąż wiele facetów o tym zapomina), a także korzystaniu z podstawowych kosmetyków, takich jak żel do mycia czy antyperspirant. Ważne jest także czyste oraz świeże ubranie oraz bielizna – nie ma nic gorszego dla kobiety niż podkoszulek mężczyzny noszony kilka dni pod rząd. Każdy mężczyzna powinien o siebie dbać w miarę możliwości – szczególnie jeśli decyduje się na posiadanie dłuższych włosów czy zarostu. Na włosach szczególnie szybko osiada nieprzyjemny zapach, któremu pomoże wyłącznie odpowiednia pielęgnacja za pomocą wody i kosmetyków.

Kolejnym krokiem do uwodzenia zapachem przez mężczyznę jest wybór odpowiednich perfum. Na rynku jest bardzo szeroki asortyment takich produktów, dlatego też nie ma większego problemu z wyborem (chyba, że nie wiadomo co wybrać wśród licznych propozycji) dla mężczyzn o różnych potrzeb i w różnym wieku. Perfumy powinny być dobrane indywidualnie pod daną osobę, choć oczywiście można się kierować zapachami, które są prawdziwą klasyką wśród perfum i stawiać na sprawdzone marki i zapachy. Perfumy do codziennego stosowania nie powinny być zbyt silne oraz nachalne. Powinny cechować się lekkością i jak najdłuższą trwałością. Perfumy przeznaczone na większe okazję mogą być już zdecydowanie bardziej intensywne oraz „ciężkie”, gdyż wskazane jest, aby przyciągały uwagę innych. Wybierając perfumy warto jest się kierować również osobistymi preferencjami co do nut zapachowych – wtedy też można dobrać najlepsze perfumy, których użytkowanie będzie przyjemnością, a nie katorgą.

Mężczyźni używając perfum powinni pamiętać przede wszystkim o umiarze. Nie trzeba się oblewać połówką butelki perfum, aby ładnie pachnieć. Wystarczą dwa czy kilka psiknięć (w zależności od intensywności zapachu) w strategiczne miejsca – koło szyi czy przy nadgarstkach oraz na ubranie, gdzie najdłużej utrzymuje się zapach. W ten sposób perfumy dodają klasy oraz tajemniczości, zamiast przytłaczać swoją obecnością – jest to coś co z pewnością spodoba się wszystkim kobietom.

Każdy mężczyzna powinien również zwrócić uwagę na zapach stosowanych kosmetyków – zbyt intensywne zapachy żelu do włosów czy balsamy do brody połączone z perfumami mogą dać zbyt mocny, niekorzystny efekt złączenia się wielu nie pasujących do siebie nut zapachowych. Po raz kolejny wskazany jest umiar oraz rozsądne wybieranie kosmetyków pod względem ich zapachu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*