JAK DOBRAĆ PALETĘ KOLORYSTYCZNĄ CIENI DO POWIEK DO SWOJEJ URODY?

Uroda
JAK DOBRAĆ PALETĘ KOLORYSTYCZNĄ CIENI DO POWIEK DO SWOJEJ URODY?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż niewątpliwie jest po to, by jeszcze bardziej podkreślić swoją urodę. Niestety nieumiejętnie wykonany, może doprowadzić do tego, że nasze wszelkie mankamenty urodowe będą jeszcze lepiej widoczne, o ile nie stworzymy sobie ich na specjalne życzenie dodatkowych. Dlatego dobierając wszelkie kosmetyki do makijażu, powinniśmy koniecznie pamiętać o tym, by idealnie współgrały się z naszą urodą. Taka zasada dotyczy nie tylko pomadek, podkładów oraz różu do policzku, ale również cieni do powiek.

Sugerowanie się trendami – nie zawsze dobry pomysł

Wiele kobiet popełnia ciągle ten sam błąd. Mianowicie ciągle podążają za trendami, niezależnie od tego, czy są one dopasowane do ich typu urody, czy też nie. Jeżeli tak się uda, że ich uroda wspaniale zostaje podkreślona modnymi cieniami do powiek, to mają bardzo dużo szczęścia. Niestety wiele kobiet pod tym względem nie ma żadnego wyczucia, a za wszelką cenę chce być pomalowana tak samo, jak znana celebrytka. Niestety skutki tego mogą być opłakane.

Sporym zagrożeniem również jest zbytnie przywiązanie do jednego makijażu, który był popularny i na czasie na przykład 10 lat temu. Dalej możemy spotkać dojrzałe kobiety, które malują się jakby aktualne były trendy z lat 80-tych. Jednak takie zagrożenie dotyczy również młodych dziewcząt, które nie mogą pozbyć się kociej kreski znad oka, która już dawno odeszła wśród modnych makijaży w niepamięć.

Dopasowanie palet cieni do powiek do typu urody

Najprostszą ściągą, z której możemy skorzystać, jest dopasowanie cieni do powiek do typu naszej urody. Już nie od dziś wiadomo, że kobiecą urodę możemy podzielić na cztery główne typu, które określane są porami roku. Właśnie według tych pór roku, będzie nam najłatwiej dopasować cienie do powiek. Typu urody dzielą się na:
– Wiosna – Pani Wiosna najczęściej wyróżnia się blond włosami i zielonym kolorem oczu. Czasami są to oczy brązowe lub piwne, natomiast włosy przybierają ciemniejszy odcień. Jeżeli chodzi o paletę cieni do powiek, to najlepiej sprawdzą się tutaj delikatne pastele, a także odcienie szarości lub beżu.
– Lato – Pani Lato może mieć kolor włosów od blondu, aż po brązowe, a oczy zielone, piwne lub brązowe. Do jej jasnej cery, świetnie będą współgrać odważniejsze cienie, w odcieniach nie tylko brązu, ale również niebieskiego, a nawet srebrnego.
– Jesień – Pani Jesień jest najłatwiejsza do zidentyfikowania. Ponieważ wyróżnia się kasztanowymi lub rudymi włosami, a także ciemnym lub zielonym kolorem oczu. I właśnie w takim charakterze powinna znajdować się paleta cieni, która będzie obejmować między innymi kolor beżowy, brązowy, aż po pomarańczowy.
– Zima – Pani Zima wyróżnia się szczególnie ciemnymi, wręcz kruczoczarnymi włosami, ciemnymi, niebieskimi lub zielonymi oczami. Przy palecie cieni do powiek, zwracajmy uwagę na fiolety, granaty, a także ciemne odcienie. Nie ma problemu, też by postawić na odrobinę szaleństwa przy bardziej kontrastujących odcieniach.

Sugerując się powyższymi radami, na pewno nie popełnisz żadnego błędu. Na pewno znajdziesz jeszcze wiele informacji dotyczącej swojego typu urody, jeżeli tylko uda Ci się odpowiednio dopasować do konkretnej pory roku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*