Kids zone. Jak zaaranżować przestrzeń dla pociech, nie zagracając ogrodu?

Kids
Kids zone. Jak zaaranżować przestrzeń dla pociech, nie zagracając ogrodu?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy dzieciaki zaczynają za mocno wariować w domu, dobrze zaproponować im zabawę w ogrodzie. Figle na świeżym powietrzu dobrze wpływają na ich rozwój i pomagają w socjalizacji. Jak zaaranżować ogród, by Twoje pociechy poczuły się jak w raju, a przy okazji ogród nie został zagracony i w całości zaanektowany przez Twoje latorośle?

Mali miłośnicy ogrodnictwa

Aranżacja ogrodu zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji Twojego dziecka. Sama wiesz najlepiej, co spodoba mu się najbardziej i z czego będzie korzystał, nawet pomimo złej pogody. Niektóre dzieci nie potrzebują wielu dodatkowych gadżetów, by odnaleźć się w ogrodzie, bo wielką radochę sprawia im uprawa roślin i wspólne dbanie o ogród z rodzicami. Dla fanów takiego spędzania czasu możesz zagospodarować oddzielny ogródek, czy małą szklarnię. Gwarantujemy, że wyhodowanie swojej marchewki zapewni dziecku wielką satysfakcję.

Huśtawka

Dzieciństwo po prostu idzie w parze z huśtawką. Zabawka dla małych i większych to również okazja dla rodziców, by przenieść się na chwilę do błogiego czasu dzieciństwa. Jeśli chcesz wykonać huśtawkę małym nakładem, pomyśl, czy na strychu nie masz starej deskorolki. Świetnie sprawdzi się w roli siedziska ogrodowej huśtawki. Przemaluj ją, zrób otwory, przełóż linę, zrób mocny supeł i gotowe! Możesz dodać dodatkowe dwie listewki, które pomogą w bujaniu się na stojąco.

Innym rodzajem huśtawki, którą dwoje dzieci może użyć w tym samym czasie, jest huśtawka równoważna. Zrobisz ją ze starej opony i grubej deski.

Piaskownica

„Babko, babko, upiecz się” i budowanie zamków z piasku rozwinie wyobraźnię Twojego dziecka i zapewni godziny beztroskiej zabawy. U maluszków zabawa w piasku przyczynia się do rozwoju motoryki. Zakopywanie, przesypywanie i lepienie z piasku wpływa na lepszą koordynację. Domową piaskownicę dobrze nakrywać plandeką, by uchronić piasek przed zabrudzeniem.

Basen i splash pad

Dzieciaki kochają wodę. Nic nie gwarantuje lepszej zabawy w upalny dzień. Mały basen nie jest drogi, a przy tym łatwy do rozstawienia i przechowywania. Zdecydowanie powinnaś rozważyć jego zakup przy aranżacji ogrodu. Ogrodowy wąż w upalny dzień przyniesie tyle samu śmiechu i radości.

basen dzieci
Photo by StockSnap from Pixabay.com

Ścieżka sensoryczna

Nie tylko pomoże Twojemu maluchowi budować prawidłowe napięcie mięśniowe, nauczy prawidłowego odbioru wrażeń dotykowych i poprawi sprawność fizyczną, ale też będzie piękną ozdobą ogrodu! Taka kreatywna, naturalna ścieżka, po której dzieci mogą chodzić na boso, to ciekawy element ogrodu, a jego wykonanie wcale nie jest drogie.

Tablica do rysowania i pisania

To z pewnością gadżet, który nie zagraci Twojego ogrodu i ucieszy dziecko w każdym wieku. Z łatwością zamontujesz go na płocie i wykorzystasz do wielu gier, zabaw i konkursów ze swoimi pociechami! Do tego zapomnisz o kurzu i bałaganie, które powoduje kreda w pomieszczeniach.

>> Zobacz też: Sensoryczna ścieżka zdrowia w Twoim ogrodzie!

Ściana wspinaczkowa

Pomysł dla dzieci, które preferują dreszczyk emocji. Ściana nie spowoduje, że Twój ogród zacznie wyglądać jak wesołe miasteczko, ale wywoła ekscytację na twarzy pociechy. Do stworzenia ściany wykorzystaj ścianę garażu lub altany.

Domek na drzewie

Niespełnione marzenie wielu dorosłych. Taki domek wcale nie musi być na drzewie, by przyniósł same korzyści. Dziecko może schronić się w nim przed światem i traktować jako swoje tajemnicze miejsce. Przecież każdy potrzebuje chwili w samotności. Domki w ogrodzie można zaaranżować na milion różnych sposobów, w zależności od dostępnych środków i wielkości ogrodu.

Droga dla samochodzików i innych zabawek

Coś, co z pewnością zachwyci dzieciaki! Droga w trawie! Wyścigi i akcje ratunkowe jeszcze nigdy nie były tak fascynujące! Zaangażuj dziecko w wybór kształtu ścieżki, wykop drogę, zabezpiecz glebę i zalej betonem. Poczekaj, aż wyschnie, namaluj pasy i poziome znaki drogowe. Zabawa i nauka w jednym!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*