Ręcznie robiona biżuteria. Idealny pomysł na prezent dla siebie i bliskiej osoby!

<strong>Ręcznie robiona biżuteria. Idealny pomysł na prezent dla siebie i bliskiej osoby!</strong>
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Biżuteria to coś, co kocha praktycznie każda kobieta. Jej dodatek pozwala całkowicie odmienić stylizację i nadać jej unikalnego, zgodnego z nami charakteru. Biżuteria to także sposób wyrażania siebie, swoich wartości oraz charakteru. Nic więc dziwnego, że większość z nas tak chętnie zarówno ją otrzymuje, jak i wręcza w prezencie. Biżuteria nie musi mieć jednak wyłącznie tradycyjnego charakteru – zamiast ozdób dostępnych od ręki w sklepach, możemy postawić bowiem także na oryginalną i unikalną biżuterię hand made.

Czym ręcznie robiona biżuteria różni się od sklepowych rozwiązań?

Biżuterię kupujemy dziś głównie z sklepach jubilerskich. Znajduje się tam szeroki wybór ozdób wykonanych z metali szlachetnych, z kamieniami lub bez. Biżuteria nie musi być jednak zrobiona wyłącznie ze złota lub srebra – dużą popularnością cieszą się dziś także ozdoby z metali nieszlachetnych, które są tańsze i przez to dostępne na każdą kieszeń.

Szczególną kategorię wśród nich stanowi ręcznie robiona biżuteria, która zwykle powstaje w pojedynczych egzemplarzach, posiada bardziej artystyczny charakter i jest przez to niezwykle pożądana w gronie kobiet, które nade wszystko cenią sobie oryginalne i niepowtarzalne dodatki.

Fot.: elements.envato.com / simonapilolla

Biżuteria ręcznie robiona to idealny pomysł na prezent dla siebie. Wybierając ją, możemy mieć pewność, że do naszej szkatułki trafi unikalny wyrób biżuteryjny o wyjątkowym charakterze. Drugiej takiej samej ozdoby próżno szukać w sklepach z biżuterią, co z pewnością docenią indywidualistki oraz kobiety, które pragną posiadać rzeczy, których nie ma nikt inny. Co za tym idzie, ręcznie robiona biżuteria świetnie nadaje się również na podarunek dla bliskiej osoby. Jego otrzymanie w prezencie z pewnością docenią kobiety kochające oryginalne i nietypowe prezenty od serca.

Jak powstaje biżuteria handmade? Dlaczego warto ją wybrać?

Jak sama nazwa wskazuje, biżuteria ręcznie robiona jest dziełem rąk swojego twórcy. Całość – od projektu poprzez realizację, powstaje manualnie, bez wykorzystania urządzeń. Ręczne wykonanie sprawia, że biżuteria handmade nabiera jeszcze bardziej unikalnego i osobistego charakteru. Większość elementów biżuteryjnych tworzonych ręcznie jest realizowanych w zaledwie jednym egzemplarzu, co czyni z nich prawdziwe perełki i unikalne pamiątki.

W kategorii ręcznie robionej biżuterii znaleźć można różne elementy – są to kolczyki, naszyjniki, bransoletki, kolie, pierścionki i wiele innych. Mogą one posiadać dowolny charakter oraz poziom dekoracyjności. Ręcznie robiona biżuteria to bowiem zarówno minimalistyczne ozdoby, które idealnie trafią do gustów miłośniczek klasycznej, niewymuszonej elegancji, jak i bardzo dekoracyjne, rzucające się w oczy elementy, które będą wspaniałym dopełnieniem stylizacji miłośniczek stylu boho i glamour.

Nie należy także zapominać o tym, że wybierając wykonaną ręcznie biżuterię, wspieramy naszych rodzimych twórców, dla których realizacja biżuterii jest nie tylko pracą i źródłem dochodu, lecz przede wszystkim pasją, której oddają się z sercem i zaangażowaniem.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / langalvezjen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*