W co wyposażyć loft?

Dom
W co wyposażyć loft?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mieszkania w loftowym stylu są obecnie niezwykle popularne. Charakteryzują się one niezwykłą aranżacją i interesującym designem. W co więc wyposażyć mieszkanie, aby nadać mu prawdziwy loftowy charakter? Podpowiadamy, jak urządzić loft.

Styl loftowy – czym się charakteryzuje?

Warto zacząć od tego, czym dokładnie jest styl loftowy oraz jakie są jego cechy charakterystyczne. Według definicji loft jest przestrzenią fabryczną lub terenem w magazynie czy innym budynku industrialnym, która została przekształcona na przestrzeń do życia. Obecnie jednak definicja ta uległa zmianie i lofty to po prostu mieszkania charakteryzujące się sporą dozą surowości, a niekoniecznie stare fabryki lub magazyny.

W tego typu mieszkaniach przeważają zazwyczaj trzy materiały: beton, szkło oraz metal. Mieszkania loftowe często charakteryzują się brakiem ścian wewnętrznych (oprócz łazienki) oraz elementami takimi jak odsłonięte stropy, widoczne rury oraz duże okna. Taki industrialny styl znalazł mnóstwo miłośników, poczynając od nowojorskich artystów w latach 60., aż po dzisiejszych projektantów luksusowych apartamentów i przestrzeni użytkowych.

Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym?

Jak więc zaaranżować swoje mieszkanie, aby również nadać mu loftowy charakter? Warto zacząć od wyboru kolorystyki, która będzie swoistą bazą dla całej aranżacji. Postaw na ciemne i stonowane kolory, a przede wszystkim najróżniejsze odcienie czerni i szarości. Genialnie sprawdzą się także naturalne kolory betonu oraz cegły, a także metalowe i szklane wykończenia. Surowe wykończenie zyska charakter, jeśli wprowadzisz do niego niebanalne kontrasty w odcieniu zieleni czy turkusu. Pamiętaj jednak, że mają to być jedynie niewielkie dodatki podkreślające surowy i prosty charakter wnętrza.

Ważną kwestią podczas aranżacji każdego wnętrza są oczywiście meble. Jakie meble wybrać więc do loftowego mieszkania? Przede wszystkim pamiętaj, że typowe loftowe meble charakteryzują się przede wszystkim funkcjonalnością i niebanalnym designem – praktyczność gra tutaj pierwsze skrzypce. Świetnie sprawdzą się więc proste meble oraz fronty betonowe, a także meble z dodatkiem szkła i metalu, na przykład małe stoły z metalowymi nogami.

Nie zapominaj także o dodatkach. Mimo że loftowe wnętrza charakteryzują się surowością i prostotą, to nie może zabraknąć w nich kilku dekoracji i akcesoriów. Świetnie sprawdzą się przede wszystkim minimalistyczne ozdoby ścian, na przykład plakaty w ramie. Możesz także zdecydować się na ciekawe lampy, geometryczny dywan, czy też stary gramofon. Pamiętaj jednak, że w przypadku loftów im mniej, tym lepiej.

Fot. Ümit Yıldırım/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*